Slovenska krovna zveza za psihoterapijo
vabi na spletni seminar z naslovom
Kompleksnost terapevtskega dela z
neprostovoljno razseljenimi posamezniki.
Nostalgična dezorientiranost, moralna poškodba in skrb zase.
Sreda, 25. september 2024, od 17. do 20. ure.
Seminar bo vodil Renos K. Papadopoulos.
Hitra rast naseljenosti in vse večja zapletenost neprostovoljnih selitev, sta v današnjem svetu povzročila pretres, vendar ne v smislu dejanskih motenj v naših življenjih, temveč predvsem v tem, kako pojmujemo takšne pojave in kako na nas vplivajo.
Sredstva množičnega obveščanja in družabna omrežja nas bombardirajo z razlagami in narativi, ki med seboj kar tekmujejo, od verodostojnih do izmišljenih, večinoma pa predstavljajo poenostavljene (polne predsodkov) in polarizirane pripovedi.
Vse to vpliva na način, kako oblikujemo svoj terapevtski odziv na posameznika v stiski.
Čeprav v naši družbi prevladuje “diskurz o travmi”, ko želimo razumeti stiske razseljenih posameznikov, se vedno bolj kaže, da je pomanjkljiv pri razumevanju subtilnejših odtenkov posameznikove zgodbe.
Namen predstavitve je zagotoviti okvir, ki prepoznava in obravnava nove in pomembne vidike teh pojavov, vključno z:
a) osrednjim konceptom doma (npr. kaj je v resnici “dom” in kakšne so posledice neprostovoljne izgube “doma”? );
b) pomenom nostalgije in “nostalgične dezorientiranosti”;
c) moralno poškodbo kot dodatno in pomembno vrsto “travme”, ki ni del tradicionalnega travmatičnega diskurza;
d) izgorelostjo pri delu z neprostovoljno razseljenimi osebami.
Osrednji element tega novega okvira je mreža obremenjujočih dogodkov “Adversity Grid”, ki smiselno opredeljuje in konceptualizira vrsto posledic neprostovoljne razselitve, poudarja izogibanje patologiziranju običajnega človeškega trpljenja in spodbuja k ustreznemu pristopanju.
Seminar bo potekal v angleškem jeziku s slovenskim prevodom.
PREDAVATELJ:
Renos K. Papadopoulos, PHD., FBPsP (član Britanskega društva za psihologijo), je profesor in direktor Centra za travme, azil in begunce ter magistrskega in doktorskega programa za oskrbo beguncev na Univerzi v Essexu ter častni psiholog na kliniki Tavistock. Je klinični psiholog, jungovski psihoanalitik in sistemski družinski psihoterapevt, učitelj in supervizor. Kot svetovalec Združenih narodov in številnih drugih organizacij, je v štiridesetih državah delal z begunci, trpinčenimi osebami, žrtvami trgovine z ljudmi, žrtvami političnega nasilja in naravnih katastrof.
Njegova dela so prevedena v 18 jezikov. Pred kratkim je prejel nagrado Evropskega združenja za družinsko terapijo, za Življenjski prispevek na področju Družinske terapije in Sistemske prakse, nagrado Univerze v Essexu za Najboljši mednarodni raziskovalni učinek, nagrado dveh mehiških fundacij za Izjemno delo z ranljivimi otroki in družinami v Mehiki ter nagrado Mednarodnega združenja za jungovske študije C. G. Jung 2022 Award za Življenjski prispevek na področju jungovske znanosti.
Njegovi zadnji dve knjigi sta “Moral Injury,” in “Involuntary Dislocation; slednja je bila razglašena za uvod v novo paradigmo na tem področju.
KOTIZACIJA:
- člani društev v okviru SKZP: 65,00 eur;
- nečlani: 75,00 eur.
V znesek kotizacije je vključen 22 % DDV.
POSEBNA PONUDBA:
2. oktobra 2024 za vas pripravljamo spletni seminar z naslovom Psihologija totalitarizma, ki ga bo vodil Mattias Desmet. Več o seminarju in predavatelju lahko preberete TUKAJ.
Vsebine, ki jih oba predavatelja preučujeta, imajo skupno točko v razumevanju delovanja posameznika, kot posameznega člana skupine, množice, družbe. Renos nam ponuja vpogled v vsebine, ki so pri neprostovoljno razseljenih posameznikih še posebej v ospredju. Mattias pa prikaže kako pomembno je razumevanje konteksta v katerem se klient nahaja, v času terapevtske obravnave.
Če se odločite za udeležbo na obeh spletnih seminarjih, vam ponujamo možnost plačila nižje kotizacije:
- člani društev v okviru SKZP: 115,00 eur;
- nečlani: 135,00 eur.
V znesek kotizacije je vključen 22 % DDV.
Podatki za plačilo kotizacije:
Slovenska krovna zveza za psihoterapijo
Čufarjeva cesta 5, 2000 MARIBOR
TRR št.: SI56 0451 5000 0611 026; Nova KBM, d. d.
PRIJAVA:
Na seminar se prijavite s SPLETNO PRIJAVNICO. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oz. najkasneje do 12. ure na dan seminarja. Po zaključenem seminarju prejmete potrdilo o udeležbi.
Ob prijavi pošljite še potrdilo o plačilu kotizacije in potrdilo o članstvu na elektronski naslov info@skzp.org.
Če je plačnik kotizacije proračunski uporabnik, se kotizacija poravna po izstavljenem e-računu v zakonsko določenem roku. E-račun bo izstavljen po zaključenem seminarju na podlagi naročilnice, ki jo pošljete ob prijavi na elektronski naslov info@skzp.org.
V primeru nezadostnega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi spletnega seminarja ali spremembe datuma in/ali ure izvedbe.
Navodila za spremljanje spletnega seminarja boste prejeli na svoj elektronski naslov na dan seminarja.
ODJAVA:
Če se spletnega seminarja ne boste mogli udeležiti, nas o tem obvestite. Pri odpovedi, ki jo bomo prejeli vsaj tri dni pred izvedbo seminarja, vam že plačano kotizacijo vrnemo v celoti oz. se lahko dogovorimo za udeležbo na kakšnem drugem spletnem seminarju v izvedbi SKZP. Za kasnejše odjave ali v primeru, da se seminarja ne boste udeležili, kotizacije ne vračamo.
DODATNE INFORMACIJE:
Za vsa dodatna vprašanja in informacije pišite na elektronski naslov info@skzp.org ali pokličite na telefonsko številko 041 572 443.
Vabljeni!
SLOVENSKA KROVNA ZVEZA ZA PSIHOTERAPIJO
Čufarjeva cesta 5
2000 MARIBOR
www.skzp.si
info@skzp.org
tajnistvo@skzp.org