Register Evropske zveze za psihoterapijo (European Association for Psychotherapy – EAP) zajema nosilce Evropske diplome iz psihoterapije (European Certificate for Psychotherapy – ECP) in tako potrjuje, da so vsi diplomanti psihoterapije opravili edukacijo v obsegu najmanj 3200 ur, ki je sestavljena iz posameznih edukativnih sklopov: teorija in metodologija, osebna psihoterapija in psihoterapevtsko delo s klienti pod supervizijo, skladno z določili spodnjih mej števila ur za posamezno vrsto usposabljanja. Na ta način EAP potrdi in prizna posameznemu psihoterapevtu njegovo usposobljenost skladno s kriteriji, ki veljajo v 41. državah Evrope. Register evropske zveze za psihoterapijo je dosegljiv tukaj.
Register Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP) zagotavlja, da so v register vpisani psihoterapevti in psihoterapevtke iz Slovenije opravili edukacijo in pridobili Evropsko in/ali Slovensko diplome iz psihoterapije, skladno z standardi in kriteriji EAP in SKZP.
Hkrati pa Register Slovenske Krovne zveze za psihoterapijo potrjuje, da v register vpisani psihoterapevti in psihoterapevtke izpolnjujejo tudi pogoje za vpis in/ali obnovitev vpisa v register SKZP, skladno z zahtevami EAP in SKZP po stalnem strokovnem razvoju v obsegu najmanj 250 ur v času petih (5) let od prvega vpisa v register do obnovitve vpisa po preteku petih let.
SKZP je nacionalna pooblaščena organizacija EAP in je odgovorna za preverjanje zahtev po stalnem strokovnem usposabljanju. Zahteve po stalnem strokovnem usposabljanju v času preteklih petih (5) let in v trajanju najmanj 250 ur obsegajo različne oblike in vsebine usposabljanja, ki ne smejo biti sestavljene iz več kot 75 ur v posamezni kategoriji.
- Nadaljevalna in dodatna profesionalna psihoterapevtska usposabljanja in izobraževanja.
- Profesionalna supervizija psihoterapevtske prakse, kliničnega dela, skupinskega dela in kolegialna intervizija.
- Udeležba na psihoterapevtskih strokovnih srečanjih, konferencah, kongresih, simpozijih.
- Profesionalne psihoterapevtske aktivnosti.
- Sodelovanje v psihoterapevtskem izobraževanju v vlogi supervizorja, raziskovalca, učitelja.
V spletnem registru SKZP so vpisani samo psihoterapevti in psihoterapevtke, ki so se za vpis v register odločili prostovoljno, ki so aktivno delujoči in ki izpolnjujejo pogoje za vpis v register SKZP.
Postopek za registracijo in obnavljanje registracije določa Pravilnik o postopku obravnave vlog pri SKZP za podelitev Evropske diplome iz psihoterapije in Pravilnik o postopku obravnave vlog pri SKZP za podelitev Slovenske diplome iz psihoterapije.
Register SKZP je nastajal od leta 2001, ko je prva generacija slovenskih psihoterapevtov prejela Evropsko diplomo iz psihoterapije.
>> Odpri register Slovenske krovne zveze za psihoterapijo
>> Odpri zemljevid vpisanih v register Slovenske krovne zveze za psihoterapijo